Хюн-мин Сон изстреля Тотнъм в следващия кръг на ФА Къп
Арно Данжума отбеляза в дебюта си за "шпорите" при класически успех над Престън

Тотнъм се класира за 1/8-финалите на ФА Къп след комфортна победа с 3:0 над Престън. “Шпорите” извоюваха победата през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения. Хюн-мин Сон отбеляза два гола, за да даде комфортен аванс на тима на Антонио Конте, а в края се разписа и Арно Данжума – няколко минути след появата си на терена за първи път с екипа на Тотнъм.

Престън изигра добро първо полувреме, в което ограничи ударите към вратата си. Възпитаниците на Антонио Конте не успяха да създадат добри ситуации, но след почивката вдигнаха темпото.

Хюн-мин Сон в 50-ата минута изработи първия гол за гостите. В 69-ата минута отново кореецът се разписа и постави Тотнъм на пътя на победата.

В 71-вата минута Арно Данжума се появи в игра на мястото на Райън Сесеньон. Привлеченият от Виляреал нападател отбеляза третото попадение за “шпорите” в 87-ата минута след асистенция на Кулушевски.