Отборът от северозападния град спечели много ценни 3 точки срещу Хебър.

Тимът на Ботев Враца прекъсна серията си от 4 поредни загуби в първенството, след като победи в битката на дъното Хебър Пазарджик.

Футболистите на Даниел Моралес се наложиха с 2:0 над “гробарите” на Националния стадион „Васил Левски в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

По този начин врачани вече заемат 11-ата позиция във временното класиране с актив от 10 точки, докато Хебър е на 13-ото място със 7 пункта.

5 минути преди края на първото полувреме футболистите на Хебър сбъркаха фатално с изнасянето на топката в своята половина. Впоследствие гостите от Враца организираха бърза контраатака, от която Чавдар Ивайлов бе изведен добре в наказателното поле и шутира, а след рикошет в крака на Хлеб Бухал топката се озова във вратата на “гробарите”.

Точно в 45-ата минута възпитаниците на Даниел Моралес удвоиха аванса си. Йохан Валбуена проби отляво и с прецизно центриране намери навлезлия на скорост в наказателното поле Браян Переа, който от близко разстояние преодоля успешно Петър Дебърлиев.

През второто полувреме отборът на Хебър имаше няколко нелоши шансове за връщане на поне едно попадение в срещата, като в основата на опасните ситуации пред вратата на Красимир Костов бе Венсан Марсел.

Гол за домакините обаче така и не падна и те записаха трета поредна загуба в Първа лига.

Снимка: start-photo.bg

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Хебър Пазарджик: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 23. Клаудио Бонани, Олекси Лобов, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел;

Старши треньор: Фулвио Пеа

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 20. Биатумусока Меси, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 19. Браян Переа, 17. Чавдар Михайлов, 88. Йохан Валбуена, 21. Жан Пиер Да Силва;

Старши треньор: Даниел Моралес