Илия Груев не игра при загуба на Вердер Бремен от Хофенхайм
"Бременските музиканти" останаха извън топ 10

Едва за трети път през сезона българският национал Илия Груев не взе участие в мач на Вердер Бремен в Бундеслигата. Халфът остана на пейката през всичките 90 минути при поражението на “бременските музиканти” с 1:2 от Хофенхайм у дома в мач от 26-ия кръг на първенството.

През първото полувреме на “Везерщадион” не паднаха попадения, като Хофе отбеляза два бързи гола в началото на втората част чрез Крамарич и Баумгартнер.

Вердер върна един гол в 76-ата минута чрез защитника Амос Пипер Футболист, който се разписа за втори път през сезона. “Зелените” обаче не успяха да стигнат до изравняване и загубиха срещата.

С това поражение Вердер Бремен остана с 31 точки на 10-ото място. Хофенхайм пък взе важна победа в битката за оцеляване и е 15-ти с 22 точки – на три пред 16-ия Херта Берлин.