Илия Груев с едно полувреме при поражение на Вердер в контрола
Българският халф игра за "бременските музиканти" в първата лятна контрола

Един от обещаващите български халфове – Илия Груев, стартира като титуляр в първия приятелски мач от предсезонната подготовка на Вердер Бремен. Младежкият национал на България остана на терена до почивката за новакв в Бундеслигата срещу тима на Олденбург. “Бременските “музиканти” загубиха проверката с 1:3.

Отборът на Вердер беше смесица от младост и опит. Стартовият състав включваше завърналия се Бенджамин Голър и играчите от отбора до 23 г. на тима Марк Шрьодер и Ласе Розенбум.

Двубоят започна добре за Вердер, след като тимът поведе с попадение на Бенжамин Голър в 26-ата минута. Олденбург игра доста по-добре след това и направи пълен обрат с два гола на Майкъл Ифеадиго и едно попадение на Марко Шулц.

Стартов състав на Вердер: Зетерер – Пипер, Фюлкръг, Шмид, Голер, Парк, Груев, Волтемаде, Розенбум, Шрьодер и Грос.