Нерадзурите останаха на две точки зад Милан в крайното класиране на Серия А

Интер се поздрави с категорична домакинска победа срещу Сампдория – 3:0, в мач от последния, кръг на Серия А, но в крайна сметка трябваше да се задоволи с второто място в крайното класиране.

Нерадзурите финишираха с 84 точки, две по-малко от градския съперник Милан, който спечели 19-ата си шампионска титла след солиден успех с 3:0 при гостуването на Сасуоло.

С два гола за Интер се отличи Хоакин Кореа, а едно попадение добави Иван Перишич. Сампдория остана на 15-о място с 36 точки.

Трите попадения бяха реализирани в рамките на няколко минути в началото на второто полувреме.

В 49-ата минута Николо Барела изведе Перишич в удобна позиция за стрелба, а хърватинът не сгреши. Шест минути по-късно след добра комбинация на границата на наказателното поле, Хакан Чалханооглу подаде към Кореа, а нападателят майсторски я прати в мрежата – 2:0.

Стотина секунди след това Кореа бе оставен съвсем сам в наказателното поле и преодоля стража на гостите Емил Аудеро за втория си гол в мача.

Малко преди средата на второто полувреме Перишич получи контузен и се наложи да бъде изнесен с носилка от терена.