Интер излъга Верона с 1:0 и се залепи за Ювентус
"Нерадзурите" се върнаха към победите след хикса с Монца

Интер успя да спечели домакинството си на Верона от 18-ия кръг на Серия А с 1:0 и да завърже още повече битката в подножието на върха.

Срещата на “Джузепе Меаца” започна отлично за домакините, които откриха след по-малко от 180 секунди игра. Лаутаро Мартинес успя да стигне пръв до спорна топка на границата на наказателното поле и с отличен изстрел не остави шанс на Монтипо да се намеси – 1:0.

Малко преди почивката Интер имаше претенции за дузпа след игра с ръка на защитник в бяло в наказателното поле, но съдията не отсъди наказателен удар.

След почивката в 63-та минута Лаутаро Мартинес вкара втори гол, но той беше отменен заради нарушение на аржентинеца с в битката за топката. 20 минути преди края Сулемана проби в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл на вратата, но Онане бързо реагира и спаси изстрела му.

Така Интер събра 37 точки и изравни Ювентус на третото място в класирането, като е и на само една точка от Милан. Верона пък е вече 19-ти с едва 9 пункта.