Нерадзурите вече са само на две точки зад градския съперник Милан

Безмилостен Интер се доближи само на две точки от лидера във временното класиране на Серия А Милан, след като записа оглушителна победа с 4:0 над Беневенто.

Нерадзурите вече имат в актива си 44 точки от 20 мача, докато градските им съперници са със 46. Беневенто остана 12-и с 22 точки.

Интер се наслади на летящ старт – в шестата минута Кристиан Ериксен центрира от свободен удар в близост до тъчлинията, а Рикардо Импрота не успя да избегне топката и след контакт в крака му, тя се отклони в собствената му врата по неспасяем начин – 1:0.

Дванайсет минути след подновяването на играта Лаутаро Мартинес дублира аванса на домакините с десетия си гол през сезона. Роберто Галярдини комбинира с аржентинеца, който бе с гръб към вратата, но се обърна технично и без забавяне оплете кълбото в мрежата.

В средата на втората част стражът на гостите Лоренцо Монтипо сгреши при изнасянето на топката – Мартинес асистира на Лукаку, който отправи мигновен техничен изстрел по земя и покачи на 3:0.

Крайният резултат оформи отново белгийският таран, като този път асистенцията беше на Алексис Санчес.