Интер прати Кротоне в Серия Б и се подготвя да празнува титлата
"Нерадзурите" сепчелиха с 2:0 гостуването, може да спечелят шампионата още след мача на Аталанта

Интер вече се подготвя за шумни празненства по случай спечелването на титлата след успех с 2:0 над Кротоне в днешния двубой от 34-ия кръг. „Нерадзурите“ събраха 82 точки в актива си и водят с 14 пред втория Аталанта. Така ако утре бергамаските не спечелят гостуването на Сасуоло, то Интер ще стане на практика недостижим на върха. Кротоне пък ще трябва да стяга багажа и да се подготвя за мачове в Серия „Б“ през следващата кампания, тъй като вече няма дори и на теория възможност да се спаси.

Интер доминираше в днешния двубой, като в 23-ата минута късметът покри домакините след удар на Лукаку, тъй като топката срещна гредата. Малко преди почивката гредата отново помогна на Кротоне, този път след изстрел на Лаутаро Мартинес.

Резултатът бе открит в 69-ата минута от Кристиан Ериксен, който влезе в игра четири минути по-рано.

Лукаку отбеляза в 83-ата, но попадението бе отменено заради засада.

В добавеното време на мача Ашраф Хакими оформи крайното 0:2.