Интер с грешна стъпка срещу опашкар в Серия “А”
"Нерадзурите" отстъпиха при визитата си на Специя.

Италианският вицешампион Интер допусна грешна стъпка по пътя си към финиширането в топ 4 на Серия “А”.

В трети пореден мач “нерадзурите” не успяха да се поздравят с победа при гостуване, като този път тимът се препъна срещу Специя.

“Орлите” победиха драматично Интер с 2:1 у дома в първия двубой от 26-ия кръг на първенството.

Още в 14-ата минута гостите можеха да излязат напред в резултата, но Лисандро Мартинес пропусна да се разпише от дузпа.

Точен за Специя бе Даниел Малдини, който откри резултата в 55-ата минута, а изравнителното попадение падна в 83-ата минута чрез точно реализирана дузпа от Ромелу Лукаку.

В 87-ата минута обаче главният съдия посочи за трети път бялата точка в срещата, но този път 11-метровия наказателен удар бе в полза на “орлите”.

С изпълнението на дузпата се нагърби Мбала Нзола, който донесе успеха на Специя, чрез който отборът остава на 17-ата позиция, но вече има в актива си 24 точки.

Съставът на Интер пък остава на второто място с 50 пункта, но е твърде вероятно “нерадзурите” да бъдат изместени от там, тъй като при победа Лацио ще събере 51 точки.

Специя – Интер (2:1)

(1:0) – Малдини (55)

(1:1) – Лукаку (83-д)

(2:1) – Нзола (87-д)