Интер също се издъни в битката за Скудетото – 0:2 от Сасуоло
Наполи има шанс да поведе в Серия А утре вечер

Шампионът на Италия – Интер загуби домакинството си на Сасуоло от 26-ия кръг на Серия А с 0:2 и остана на второто място в класирането.

След като вчера лидерът Милан направи грешна стъпка с 2:2 срещу Салернитана, днес “нерадзурите” не взеха дори и точка и останаха на две от градския съперник, макар и с мач по-малко. Наполи пък може да поведе в класирането утре вечер, ако победи Каляри като гост.

Головете за Сасуоло отбелязаха Джакомо Распадори в 8-та минута и Джанлука Скамака в 26-та. Отличен мач за гостите изигра и капитанът им Андреа Консили, който на няколко пъти направи невероятни спасявания.

Интер беше особено активен след почивката, но Лаутаро Мартинес направи непростим пропуск, а Джеко и Алексис Санчес не успяха също да се възползват от шансовете си. В добавеното време Де Фрай върна един гол за Интер, но след ВАР проверка се видя, че Ди Марко е играл с ръка малко по-рано в атакате и попадението беше отменено.