Интер се препъна срещу Емполи и остана зад Милан
Tийнеджърът Балданци с победен гол за гостите

Интер трябваше да играе повече от 50 минути с човек по-малко и в крайна сметка загуби с 0:1 домакинския дуел с бойкия тим на Емполи в среща от 19-ия кръг на италианската Серия А.

Автор на единственото попадение за гостите стана 19-годишният халф Томазо Балданци в средата на второто полувреме.

Словашкият бранител Милан Скриниар получи жълт картон в 25-ата минута, а четвърт час по-късно последва ново предупреждение и преждвеременно напускане на терена.

Малко след като Емполи поведе в резултата наставникът на домакините Симоне Индзаги направи три промени, като сред появилите се в игра бяха боснненският ветеран Един Джеко и белгийският таран Ромелу Лукаку.

Съвсем скоро след това именно Джеко можеше да се разпише, но не успя да се възползва от създаденото положение.

По този начин Нерадзурите останаха на трета позиция във временното класиране с 37 точки, една по-малко от втория в подреждането – Милан. С 37 е и Рома на Жозе Моуриньо.

Далеч напред на върха е Наполи с 50 точки. Емполи, записал пети пореден мач без загуба, се изкачи на 9-о място с 23 точки, само една зад осмия в таблицата Торино.