Интер се сгромоляса срещу Болоня, всичко е в ръцете на Милан
"Нерадзурите" загубиха гостуването си на "Рособлу" и Скудето вече започна да се изплъзва.

Претендентът за титлата в италианската Серия “А” – Интер, направи грешна стъпка по пътя си към целта, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Болоня в отложена среща от 20-ия кръг на първенството.

Гостите излязоха напред в резултата още в 3-ата минута, когато Иван Перишич напредна с топка в крака и с техничен изстрел в горния десен ъгъл не остави шансове на стража на Болоня.

След близо половин час игра обаче домакините възстановиха равенството чрез Марко Арнаутович, който бе точен с глава след центриране на Муса Бароу.

В 82-ата минута Болоня стигна до пълния обрат и победата в срещата след груба грешка на вратаря Раду. Топката бе подадена към румънеца от тъч, той обаче се подхлъзна и не можа да я изрита, а Никола Сансоне се възползва от грешката и отбеляза в опразнената врата за 2:1.

По този начин “нерадзурите” остават с актив от 72 точки на второто място във временното класиране, докато първият Милан е със 74 пункта.