Интригата в група “G” се завърза след зрелище между Сърбия и Камерун
Двата тима изиграха бляскав мач с много голове, но в крайна сметка си поделиха по точка.

Националните отбори на Сърбия и Камерун не успяха да излъчат победител в мача помежду си, който бе един от най-интересните от началото на Световното първенство в Катар.

Двата тима завършиха при зрелищно 3:3 и най-после доставиха емоции и голове на зрителите по трибуните, а и на тези пред малкия екран, които следят под лупа случващото се на Мондиала.

Чрез това равенство Сърбия и Камерун записват първи точки в група “G”, след като в изминалия кръг от надпреварата те отстъпиха на Бразилия и Швейцария.

В последния мач от груповата фаза на съседите ни предстои сблъсък с Швейцария, докато камерунците ще се изправят срещу фаворита за световната титла Бразилия.

Възпитаниците на Ригобер Сонг успяха да открият резултата в 29-ата минута, когато след центриране от корнер Николас Н’Кулу свали кълбото с глава за Жан-Шарл Кастелето, който от близко разстояние бе точен.

В добавеното време на първото полувреме обаче съседите ни стигнаха до пълен обрат след бързи голове на Страхиня Павлович и Сергей Милинкович-Савич. Първият бе точен с глава, докато звездният халф на Лацио се разписа с далечен шут.

Сърбите стигнаха и до трето попадение, което падна в 53-ата минута. След многоходова комбинация топката стигна до Александър Митрович, който на опразнената врата нямаше как да сбърка.

Когато изглеждаше обаче, че “орлите” вече печелят двубоя, се случи немислимото и съставът на Камерун се върна в срещата. Африканците не просто върнаха едно попадение, а дори стигнаха до равенството в мача, което бе и финално.

В 64-ата минута Венсан Абубакар се разписа след асистенция на Жан-Шарл Кастелето, а само няколко минути по-късно и капитанът на отбора Ерик Максим Чупо-Мотинг записа името си сред голмайсторите.

Камерун – Сърбия 3:3

Камерун: 16 Дейвис Епаси, 15 Пиер Кунде, 19 Колинс Фаи, 21 Жан-Шарл Кастелато, 3 Никола Н Кулу, 25 Нуохуо Толо, 8 Андре Ангиса, 18 Мартин Хонгла,  20 Браян Мбеумо, 13Ерик Максим Чупо-Мотинг, 12 Карл Токо-Екамби

Селекционер: Ригоберт Сонг

Сърбия: 23 Ваня Милинкович, 6 Неманя Максимович, 4 Никола Миленкович, 5 Милош Велкович, 2 Страхиня Павлович, 14 Андрия Живкович, 17 Филип Костич, 16 Саша Лукич, 20 Сергей Милинкович-Савич, 10 Душан Тадич, 9 Александър Митрович

Селекционер: Драган Стойкович