В края на мача бе изгонен стражът на "драконите" Уейн Хенеси, който видя първия червен картон на Мондиала.

Съставът на Иран записа първата си победа в група “B” на Световното първенство, след като се наложи с 2:0 над Уелс.

По този начин футболистите на Карлош Кейрош временно застанаха на второто място във временното класиране, а “драконите” вече са последни.

В сблъсъка между Уелс и Иран, който се състоя на стадион „Ахмед бин Али“ в град Ал Раян, и двете попадения паднаха в добавеното от съдията продължение на второто полувреме.

Топката влетя във вратата на “драконите” в 16-ата минута, но попадението за Иран, което бе дело на Али Голизадех, не бе зачетено заради положение на засада.

В началото на втората част пък иранците бяха много близо до попадението, но гредите на два пъти спряха футболистите на Карлош Кейрош.

Отборът на Уелс остана в намален състав в 84-ата минута, след като стражът Уейн Хенеси бе изгонен, а това мигновено рефлектира върху играта на тима.

В 8-ата минута на добавеното време от продълженията Рухбех Чешми блесна със страхотен гол, а малко след това бе оформен и крайният резултат – 2:0, след хубава контраатака и прехвърлящ удар от страна на Рамин Резаеян.

Уелс ще се изправи срещу Англия в следващата фаза от надпреварата, а Иран ще премери сили със състава на САЩ.

УЕЛС – ИРАН 0:2

0:1 Рухбех Чешми (90+8)

0:2 Рамин Резаеян (90+11)

Уелс: 1. Уейн Хенеси – 5. Крис Мефам, 6. Джо Родън, 4. Бен Дейвис – 14. Конър Робъртс, 10. Аарън Рамзи, 15. Итън Ампаду, 8. Хари Уилсън, 3. Нико Уилямс – 11. Гарет Бейл, 13. Кийфър Муур

Селекционер: Роберт Пейдж

Иран: 24. Сейед Хосеин Хосеини – 5. Милад Мохамади, 19. Маджид Хосейни, 8. Мортеза Пуралиганджи, 23. Рамин Резаеян – 3. Ехсан Хасайфи (к), 6. Саид Езатолахи, 21. Ахмад Нуролахи, 17. Али Голизадех – 9. Мехди Тареми, 20. Сердар Азмун

Селекционер: Карлош Кейрош