Кадис отмъкна точка от Севиля и продължава борбата за оцеляване
Страхотен гол от пряк-свободен удар донесе равния за "жълтите"

Севиля завърши наравно 1:1 с борещия се за оцеляването си в елита на Испания – Кадис в мач от 34-ия кръг на Ла Лига.

Мачът на “Рамон Санчес Писхуан” започна по най-добрия начин за домакините и те откриха резултата още в 7-та минута. Корнер, който беше изпълнен от Иван Ракитич намери Ел Несири, останал на най-добрата позиция в наказателното поле и той с стреля с глава точно в мрежата на Кадис.

В 22-та минута Хосе Мари имаше отличен шанс да отбележи от средна дистанция, но Боно направи невероятно спасяване. Шест минути по-късно и Лукас Перез беше близо до гола, но отново Боно беше непробиваем.

Преди почивката Папу Гомез отправи страхотен изстрел, но и Ледесма показа класа и отрази опасността.

В 66-та минута Кадис дочака своя миг и изравни. Лукас Перез реализира по невероятен начин от пряк-свободен удар на границата на наказателното поле и остави Боно без шанс да се справи с изстрела.

С точката Севиля събра 64 на второто място и даде шанс на Барселона да се откъсне еднолично на втората позиция този уикенд, докато Кадис вече има две точки разлика от опасната зона, където е Гранада с 30 пункта.