Реал Бетис направи грешна стъпка при борбата за Шампионска лига

Реал Бетис допусна изненадваща загуба като домакин на Кадис с 0:2. “Зелено-белите” завършиха мача с деветима играчи след 2 директни червени картона.

Мачът тръгна ужасно за Бетис, които останаха с човек по-малко в 38-та минута, след като Серхио Каналес си изкара директен червен картон. Въпреки това обаче домакините успяваха да удържат резултата, или поне до 53-та минута. Тогава Рубен Алкарас отбеляза присъдената за Кадис дузпа. Само 6 минути по-късно гостите нанесоха съкрушителния си удар чрез Крис Рамос, който оформи крайното 0:2. В 60-та минута нещата за Бетис станаха катастрофални, тъй като Айтор Руибал също бе изгонен с директен червен картон.

След победата Кадис дръпна на 4 точки от зоната на изпадащите. До края на сезона обаче им предстоят тежки двубои с Атлетико Мадрид, Реал Мадрид и Виляреал, които ще са ключови за оставането на тима в Ла Лига.

Загубата на Бетис пък бе тежък удар за тима, който вече изостава на 6 точки от четвъртия Реал Сосиедад.