Какъв мач! Барселона удари Реал след драматичен обрат
Възпитаниците на Шави Ернандес направиха голяма крачка към титлата в шампионата.

Барселона надделя драматично над Реал Мадрид в големия сблъсък от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците се наложиха над “Кралския клуб” с 2:1 в двубой, който се проведе на “Камп Ноу”.

Какъв мач! Барселона удари Реал след драматичен обрат 1

Гостите излязоха напред в резултата още в 9-ата минута, когато защитникът Роналд Араухо имаше нещастието да си отбележи автогол.

Халфът Сержи Роберто пък възстанови равенството, като това се случи секунди преди края на първото полувреме.

В 81-ата минута Марко Асенсио реализира за “кралете”, но попадението му бе отменено от ВАР заради положение на засада.

Домакините обаче не бяха казали последната си дума в срещата и в 92-ата минута те отбелязаха чрез Франк Кесие, който донесе инфарктната победа на “блаугранас”.

С тази победа Барселона вече има в актива си 68 точки и е лидер във временното класиране, а Реал е на второто място с 56 пункта.

Отборът на Шави Ернандес направи сериозна крачка към титлата в испанското първенство и ако не допуснат сериозни издънки в мачовете до края, каталунците ще триумфират през настоящата кампания.

На Барса предстои гостуване на Елче на 1-ви април, а “белите” ще посрещнат Валядолид на следващия ден.

Барселона: Тер Стеген, Араухо, Кунде, Кристенсен, Балде, Бускетс, Роберто, Де Йонг, Гави, Рафиня, Левандовски

Наставник: Шави Ернандес

Реал Мадрид: 1.Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер  Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо, 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус, 9. Карим Бензема

Наставник: Карло Анчелоти