Каква драма! Дортмунд се провали срещу Майнц, титлата е за Байерн
"Жълто-черните" се сгромолясаха в най-важния си мач!

Борусия Дортмунд, който отбор бе считан за сигурен нов шампион на Германия само допреди няколко дни, допусна невероятна издънка.

Възпитаниците на Един Терзич завършиха наравно 2:2 на препълнения “Сигнал Идуна Парк” срещу Майнц 05 и така изгубиха “сигурната” титла от Бундеслигата.

В същото време Байерн Мюнхен удари с 2:1 Кьолн като гост. Там имаше също драма, тъй като отборът на Томас Тухел победи съперника си с гол в 89-ата минута.

В 15-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Андреас Ханке-Олсен се разписа с глава след центриране от страна на Едимилсон Фернандес.

“Жълто-черните” получиха отлична възможност да върнат равенството на таблото няколко секунди по-късно след отсъдена дузпа за нарушение срещу Рафаел Герейро, но централният нападател Себастиен Алер сбърка от бялата точка.

Футболистите на Майнц удвоиха аванса си в 24-ата минута. Тогава Карим Онисиво засече с глава след центриране от фланга на Джи-Сун Ли.

През второто полувреме Борусия Дортмунд вдигна оборотите и в 69-ата минута Рафаел Герейро разпечата вратата на Фин Гилбърт Дамен от изгодно положение.

Централният защитник Никлас Зюле се разписа дълбоко в добавеното време, но силите на домакините не стигнаха за нещо повече, тъй като времето изтече.

Борусия Дортмунд: 1. Грегор Кобел – 17. Мариус Волф, 25. Никлас Зюле, 15. Матс Хумелс (к), 23. Юлиан Риерсон – 21. Дониел Мален, 19. Юлиан Брандт, 23. Емре Джан, 13. Рафаел Герейро, 27. Карим Адейеми – 9. Себастиан Алер

Наставник: Един Терзич

Майнц 05: 1. Фин Гилбърт Дамен – 20. Едимилсон Фернандес, 16. Щефан Бел, 25. Андреас Ханхе-Олсен – 3. Аарън Мартин, 31. Доминик Кор, 8. Леандро Барейро, 19. Антони Каси – 7. Джи-Сун Лий, 6. Антон Щах – 9. Карим Онисиво (к)

Наставник: Бо Свенсон