Канадците спечелиха срещу "самураите" с гол в добавеното време

Канада спечели последния си мач преди началото на Световното първенство в Катар, след като надви Япония с 2:1 в контролна среща. Двубоят между два от участниците на световните финали се проведе в Дубай и те вече отправят поглед към Мондиал 2022.

Японците поведоха в деветата минута с попадение на Юки Сома, който се възползва от асистенция на Гаку Шибазаки. В средата на първото полувреме Стивън Витория се разписа за 1:1.

Победният гол за Канада бе вкаран от Лукас Кавалини, който отбеляза от 11-метров наказателен удар в петата минута на добавеното време.

Звездата на “кленовите листа” Алфонсо Дейвис не игра в контролата, тъй като не е в оптимална форма. На вратата на канадците бе добре познатия у нас Милан Борян, който преди години бе част от Лудогорец.

Канада стартира на световните финали срещу Белгия на 23 ноември, докато Япония ще играе срещу Германия в същия ден.