Класически Арсенал удържа върха в Англия срещу Брентфорд
"Топчиите" бяха безпощадни срещу "пчеличките"

Арсенал успя да победи с 3:0 Брентфорд при гостуването си от 8-ия кръг на Висшата лига. Отличната форма на лондончани продължи и днес и това ги изведе на върха в класирането с точка аванс пред Манчестър Сити.

Първото попадение дойде в 17-тата минута, когато страхотно центриране на Сака от корнер беше засечено на първа греда от Уилям Салиба, той отклони зад себе си и кълбото срещна гредата и влетя във вратата на Давид Рая за 0:1.

Превъзходството на Арсенал продължи и в 28-мата минута Джака намери по перфектен начин с центриране Габриел Жезус, който с глава беше безпощаден за 0:2.

Само четири минути след почивката Арсенал оформи и класическия резултат. Фабио Виейра отправи далечен удар, който се удари в страничния стълб и влетя във вратата на Рая.

В 71-вата минута Брентфорд получи шанс да вкара поне почетно попадение, като Дамсгаард бе изведен очи в очи с Рамсдейл, но стражът се намеси отлично.

Така Арсенал събра 18 точки на върха, докато Брентфорд остава 9-ти с 9 точки.