Краев игра 59 минути срещу бивш тим на Роналдо
Фамаликао се изкачи на девета позиция в класирането

Българският нападател Божидар Краев започна като титуляр и остана на терена около час при победата на Фамаликао срещу вече изпадналия Насионал с 3:0 в среща от 33-ия кръг на португалското първенство.

Краев, който в сряда реализира първия си гол за 2021 година при успеха като гост на Витория Гимараеш с 2:1, бе заменен в 59-ата минута от Иван Хайме.

Именно испанският халф реализира втория гол за Фамаликао в 77-ата минута, а 150 секунди по-късно се разписа и друга резерва – аржентинецът Фернандо Валенсуела. Резултатът пък бе открит малко преди почивката от Иво Родригес.

Кръг преди края Фамаликао, който влезе в серия от три поредни победи, вече е девети с 40 точки. Насионал, в чийто юношеска школа се подвизава Кристиано Роналдо между 1995 и 1997 година, е последен с 25.

Краев, който е собственост на датския Мидтиланд, акостира във Фамалико в началото на годината, и записа 13 мача и 1 гол.