Крилото на Берое Еривалдо е Играч на кръга
Португалецът се отчете с гол и асистенция при победата над Ботев (Пловдив)

Португалското крило на Берое Еривалдо беше избран за Най-добър играч в 16-ия кръг на Първа лига в традиционната анкета сред футболните треньори, организирана от Прес-клуб “България”, научи 7 Спорт.

26-годишният играч, който е бивш младежки национал на своята страна, бе с основен принос за разгромната победа на старозагорци с 3:0 над Ботев (Пловдив). Еривалдо, който притежава и анголски паспорт, се отчете с попадение през първото полувреме, а освен това асистира за гола на Георги Ангелов след почивката.

Роденият през 1994 година в Авейро футболист е юноша на Бейра Мар и Брага, а кариерата си е играл в няколко португалски тима, сред които Брага, Авеш и Маритимо.

Евривалдо изпревари в престижната класация нападателят на ЦСКА София Али Соу, румънската голова машина на Лудогорец Клаудиу Кешеру и острието на Арда Иван Коконов.