Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед се занулиха на “Селхърст Парк”
"Червените дяволи" вече изостават на 14 точки от Манчестър Сити

Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед поделиха точките при нулево равенство „Селхърст Парк“. И двата тима имаха своите шансове, но в крайна сметка напълно логично двубоят завърши без попадения. Така вторият Манчестър Юнайтед вече изостава с 14 точки от лидера Манчестър Сити. Кристъл Палас пък се изравни по точки с 12-ия Уулвеъхемптън (34т.).

Манчестър Юнайтед започна колебливо в първите минути, а в 7-ата минута Бентеке отправи страхотен шут от воле, но без да намери очертанието на вратата. Две по-късно Бисака се намеси добре при пробив на Ван Аанхолт.

Вратарят на Палас Висенте Гуаита с блестяща намеса опази мрежата си суха, след като Матич пробва далечен обстрел, кълбото се отби в Маккарти и се насочи към горния ляв ъгъл, но Гуаита успя да отклони над напречната греда. При последвалото центриране от корнер Кавани направи непривичен за него пропуск от 7-8 метра.

В 16-ата Маркъс Рашфорд направи нов пропуск пред вратата на домакините.

Играта се изравни постепенно, а до почивката нямаше нови голови опасности.

В 59-ата минута Таунсенд отправи хубав удар, а Дийн Хендерсън само изгледа как топката минава на сантиметри от десния страничен стълб.

Най-чистото положение в мача се откри пред домакините в 90-ата минута, когато Ван Аанхолт излезе сам срещу Хендерсън, но стражът на „червените дяволи“ запази резултата непроменен.