Кристъл Палас не се затрудни срещу обречения Шефилд Юнайтед
"Остриетата" допуснаха 15-о поражение от 17 мача, имат само две точки в актива си

Кристъл Палас спечели с 2:0 домакинството си на Шефилд Юнайтед, удължавайки черната серия на „остриетата“ на 17 мача без победа.

Джефри Шлуп откри резултата в 4-ата минута на двубоя след щастлив рикошет, а в 40-ата минута беше сменен заради контузия. На негово място се появи Еберечи Езе, който в добавеното време вкара страхотен гол. Езе овладя топката дълбоко в половината на Палас, последва брилянтен пробив, преодолявайки няколко играчи на Шефилд, за да завърши атаката с точен удар извън пеналта в долния ляв ъгъл на вратата.

Палас прекъсна серия от пет поредни мача в шампионата без победа и тимът е вече на 12-ото място с 22 точки.

Шефилд Юнайтед има само две равенства в 17 мача и остава на дъното с 2 точки, като шансовете на „остриетата“ да се спасят този сезон изглеждат илюзорни на този етап.