Tимът от източните Родопи надделя над Лудогорец II

Крумовград се изкачи на трета позиция във временното класиране на Втора лига, след като ознаменува дебюта на новия наставник Вили Вуцов с победа с 1:0 над втората формация на Лудогорец в среща от 13-ия кръг на първенството във втория ешелон.

Крумовград с победа в дебюта на Вили Вуцов 1

Тимът от източните Родопи набра актив от 21 точки и изправари Спартак (Плевен) заради победата в прекия сблъсък между двата отбора.

Начело продължава да бъде Етър с 23 точки, една повече от втория състав на ЦСКА 1948. Лудогорец II остава на 13-а позиция във временното класиране с 14 точки.

Първото полувреме завърши без голове, но след подновяването на играта Крумовград натисна педала на газта и чрез Ахмед Осман в 52-ата минута си осигури ценния успех.

Това бе шестата победа в първенството за “синьо-жълтите”, които не крият амбициите си да увенчаят първото си участие във Втора лига с престижно класиране.

В дебютната си изява Вуцов заложи на следния стартов състав:

Благой Макенджиев; Дилян Георгиев, Атанас Ташолов, Цветелин Радев, Алесандру Осипов, Костадин Ничев, Красимир Илиев (капитан), Благовест Данчев, Джунейт Яшар, Ахмед Осман, Георги Трифонов

В следващия кръг Крумовград гостува на Добруджа (Добрич), като срещата е насрочена за 16 септември (неделя) от 16.00 часа. Вторият тим на Лудогорец посреща дублиращата формация на Ботев (Пловдив).