Куриозен автогол лиши Ботев от точката срещу Лудогорец в Пловдив
Загубата на "канарчетата" бе изгледана от боса на тима Антон Зингаревич.

Тимът на Лудогорец, който вече си гарантира шампионската титла в родното първенство, се наложи с 2:1 при гостуването си на Ботев Пловдив на “Коматево” в двубой от плейофната фаза в Първа лига.

Срещата между двата тима изгледа на живо и националният селекционер на България Ясен Петров, който се разположи при едно от флагчетата за изпълнение на ъглов удар заедно със своя помощник Костадин Видолов.

Куриозен автогол лиши Ботев от точката срещу Лудогорец в Пловдив 1

6 минути преди изтичането на първата част гостите от Разград поведоха в резултата. Бърнард Текпетей изведе с хубаво подаване в предни позиции Спас Делев, който нахлу в наказателното поле, финтира футболист на Ботев и шутира. Получи се рикошет в краката на Самюел Супрайен и коженото кълбо влетя в близкия ъгъл, като Хадийет Ханкич нямаше как да се намеси.

Радостта на “зелените” обаче не беше особено дълга, тъй като възпитаниците на Азрудин Валентич върнаха равенството на таблото в 45-ата минута. Тогава Реда Рабей проби по крилото и центрира остро в наказателното поле, където Па Конате бе оставен непокрит и от близко разстояние бе точен.

В 56-ата минута Лудогорец отново излезе напред в резултата. Бърнард Текпетей получи свободно пространство и проби през центъра. Впоследствие офанзивният играч опита да изведе Спас Делев, но Джеймс Ето‘о пресече подаването. За съжаление на Ето‘о обаче той отклони топката в собствената си врата.

До края на срещата Ботев Пловдив опита да се върне в мача и поне да стигне до равенството в срещата, но Симон Слуга успя да отрази изстрели на Мохамед Брахими и Антоан Бароан, а по този начин стражът на “орлите” подпечата и победата за своя тим.

Снимки: startphoto.bg

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс, 8. Тодор Неделев (К), 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето’о, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 26. Джак Лейн, 28. Филип Филипов

Старши треньор: Азрудин Валентич

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо (К), 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тиссера, 14. Дени Групер, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 37. Бърнард Текпетей, 64. Доминик Янков (Рик Джонатан 27′), 90. Спас Делев

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 19. Пиерос Сотириу, 30. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 88. Вандерсон

Старши треньор: Анте Шимунджа