Лъч надежда за Борнемут след разгромна победа над Лестър

Борнемут възроди надеждите си за оцеляване в Премиър Лийг, разгромявайки четвъртия в класирането Лестър с 4:1 в първата си победа от 10 мача насам.

Лисиците, преследващи участие в Шампионската лига, дръпнаха напред с попадение на Джейми Варди в средата на първото полувреме, но с това се изчерпаха приятните мигове за шампиона от 2016 година.

Домакините натиснаха педалите и в рамките на една минута излязоха напред след две грешки на стража на гостите Каспер Шмайхел. Джуниър Станислас изравни от дузпа, а Доминик Соланке направи 2:1 след нова неубедителна изява на датския вратар.

Каузата на Лестър получи пореден тежък удар в 67-ата минута, когато бранителят Чаглар Сьойюнджю получи директен червен картон след пререкание с Калъм Уилсън.

В заключителната фаза на срещата Лисиците напълно загубиха ритъма в играта си.

Удар на Станислас се отклони в защитника Джони Еванс и влетя в мрежата, а Соланке сложи точка в спора с второто си попадение.

След убедителната победа Борнемут се изкачи на 18-о място с 31 точки, три пункта зад Уотфорд и Уест Хям.

Лестър е четвърти на точка зад третия Челси и с един пункт пред петия Манчестър Юнайтед, който утре приема Саутхямптън.

В следващия кръг Борнемут гостува на Манчестър Сити, а Лестър приема Шефийлд Юнайтед.