Лацио избегна загуба от Лече в добавеното време на мача
"Орлите" с нова грешна стъпка в битката за топ 4

Лацио допусна изненадваща грешка при домакинството си на Лече и завърши 2:2. След равенството “орлите” вече са на само 4 точки пред 5-тия Милан, който обаче има мач по-малко. Това поставя участието на Лацио в Шампионската лига през следващия сезон под въпрос.

Лече пропусна чудесна възможност да излезе напред в резултата в 20-та минута. Тогава Габриел Стрефеца пропусна дузпа, която бранителят на Лацио – Елсеид Хисай, извърши.

В 34-та минута Чиро Имобиле даде аванс на Лацио. Попадението имаше важно психологическо значение на нападателя, тъй като той прекъсна серията си от 243 дни без гол на “Олимпико”.

Лече обаче изравни в самия край на добавеното време на пълното полувреме. Точен бе Реми Уден с прецизен изстрел извън рамките на наказателното поле.

Само 6 минути след началото на втората част Лече отново изненада Лацио и поведе с 1:2. Точен за гостите отново бе Реми Уден.

В 95-та минута Лацио най-накрая успя да материализира натиска си и достигна до изравнително попадение. В герой за “орлите” се превърна Сергей Милинкович-Савич, който вкара с глава след разбъркване в противниковото наказателното поле.

След точката Лече е малко по-близо до оставане в Серия А. Отборът вече се намира на 16-та позиция с актив от 32 точки – 5 повече от 18-тия Специя.