Лацио матира Аталанта в Бергамо и спря непобедимата им серия
Лациалите са вече на третото място, докато Ла Деа е зад тях

Лацио успя да нанесе първото поражение за Аталанта през този сезон след като ги победи с 2:0 като гост в мача им от 11-ия кръг на Серия А.

Срещата започна отлично за столичани, които откриха след само 10 минути игра. Педро получи извеждащо подаване отдясно и центрира остро към малкото наказателно поле, където Матия Закани засече от няколко метра за 1:0.

В 44-та минута Милинкович-Савич можеше да даде отлична асистенция за Весино, но той не успя да играе с топката от около 4 метра. След почивката Лацио продължи с добрата си игра и удвои в 52-та минута, Фелипе Андерсон получи на границата на наказателното поле, елиминира Коопмайнерс и с прецизен изстрел в долния десен ъгъл реализира.

В последната минута на редовното време пък Луис Муриел беше изгонен с втори жълт картон и остави Аталанта да завърши мача с 10 души.

Така Лацио вече е трети в класирането с 24 точки, а Аталанта е зад тях с 24, но по-лоша голова разлика.