Бианконерите пропиляха аванс от два гола

Късен гол на Сергей Милинкович Савич осигури равенство – 2:2, за Лацио при гостуването на Ювентус в двубой от 37-ия кръг на италианската Серия “А”.

Бианконерите са твърдо на четвърто място в класирането със 70  точки, докато Лацио е пети със 63, три повече от Аталанта.

Душан Влахович даде аванс на домакините след 10 минути игра, разписвайки се с глава след остро центриране на Алваро Мората.

Асистентът на първото попадение Мората дублира преднината на Юве в 36-ата минута, след като ловко се освободи от опеката на двама бранители на Лацио и с диагонален шут порази целта – 2:0.

Малко след почивката Алекс Сандро си вкара автогол, за да съкрати изоставането на римляните.

Когато все пак се очакваше Бианконерите да не допуснат по-сериозни щети и запазят пълния комплект точки у дома, Сергей Милинкович Савич се разписа в шестата минута от добавеното време и остави спора нерешен – 2:2.

Дуелът на “Алианц Стейдиъм” ще остане запомнен и с изпращането на две от звездите на Юве – Джорджо Киелини и Пауло Дибала, за които това бе последен домакински мач преди да напуснат тима след края на сезона.