Възпитаниците на Маурицио Сари отстъпиха на своя съперник след обрат.

Тимът на Лацио допусна втора поредна загуба в италианската Серия “А” и така отборът не успя да започне 2023-та година с успешно начало.

Римските “орли” отстъпиха с 1:2 при визитата си на Лече в среща от 16-ия кръг на шампионата.

Още в 14-ата минута Чиро Имобиле даде аванс на Лацио в резултата, но домакините стигнаха до пълен обрат в двубоя.

Той дойде след попадения на Габриел Стрефеца и Лоренцо Коломбо през второто полувреме – в 57-ата и 71-ата минута.

По този начин тимът на Лече вече се настани на 12-ата позиция с актив от 18 точки, а Лацио остава на 5-ото място с 30 пункта на сметката си.

В следващия кръг от Серия “А” отборът на Маурицио Сари ще премери сили с Емполи, докато Лече ще гостува на Специя.