ЛеБрон отново вдъхнови крупен успех на ЛА Лейкърс
Езерняците прекъснаха серия от седем поредни загуби в Минеаполис

Вездесъщият Леброн Джеймс реализира 30 точки за успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 112:104 в гостуването срещу Минесота в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Джеймс се отчете и с 13 борби и 7 асистенции, а Денис Шрьодер добави още 24 точки за триумфа на Езерняците, с който те прекъснаха серията си от седем поредни поражения в Минеаполис.

Новобранецът в състава на домакините Антъни Едуардс записа рекордните за кариерата си 28 точки, добавяйки 7 борби и 5 завършващи подавания. Карл-Антъни Таунс наниза 15 точки за Тимбъруулвс.

Лос Анджелис постигна резултат от 17:5 в началните минути на четвъртия период, за да реши окончателно изхода от двубоя.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Филаделфия 18 победи /10 загуби, Бруклин 18/12, Бостън 14/13
Централна дивизия: Милуоки 16/12, Индиана 14/14, Чикаго 11/15
Югоизточна дивизия: Шарлът 13/15, Маями 11/16, Атланта 11/16.