Лео Меси стана голмайстор на турнира
Капитанът на Аржентина игра без смяна, реализира 4 гола и добави 5 асистенции

Лео Меси остави трайна следа с участието си в 47-ото издание на Копа Америка. Неговата Аржентина спечели надпреварата, а асът на Барселона показа, че се намира в забележителна форма.

Меси бе на терена във всяка игрова минута от седемте мача на своя тим, а освен това спечели голмайсторския приз. Той се отличи с 4 гола и 5 асистенции, оставяйки зад себе си колумбийският нападател Луис Диас, който също се разписа четири пъти, но записа четири асистенции.

С новите попадения капитанът на „албиселесте“ вече се нуждае от още само един гол, за да изпревари Пеле като най-добрият голмайстор на южноамериканските отбори.

Как се разписа Меси:

• в първата среща срещу Чили (1:1) той реализира единствения гол за Аржентина от пряк свободен удар
  • във втората среща срещу Уругвай (1:0) Меси асистира на Гуидо Родригес, който донесе победата
  • при успеха срещу Боливия (4:1), Меси асистира за първото попадение в двубоя дело на Папу Гомес и вкара втория и третия гол
  • на четвъртфинала срещу Еквадор (3:0) Лео се отчете с две асистенции за попаденията на Родриго де Паул и Лаутаро Мартинес, а освен това вкара третия гол в мача