Лестър сложи край на негативната серия с равенство срещу Брайтън
Серията от три поредни победи на "чайките" завърши на "Кинг Пауър Стейдиъм"

Лестър направи реми 2:2 с тима на Брайтън в среща от 21-вия кръг на Премиър Лийг. “Лисиците” бяха много близо до победата с обрат, като точни за тях бяха Марк Олбрайтън и Харви Барнс. Аванс на Брайтън в 27-ата минута пък даде Митома. В герой за “чайките” се превърна Евън Фъргюсън, който изравни в края.

Брайтън пристигна в Лестър с три поредни победи във всички турнири. Тимът на Роберто Де Дзерби обаче не успя да надвие Лестър, който направи добър мач. “Лисиците” пък бяха в кошмарна серия от четири поредни загуби във Висшата лига.

Гостите организираха добра атака в 27-ата минута. Каору Митома се възползва от добро подаване на Первис Еступиан и вкара за 0:1.

Лестър отговори в 38-ата минута с попадение на Олбрайтън, като при резултат 1:1 завърши първото полувреме.

В 63-ата минута Харви Барнс направи пълен обрат за Лестър. Домакините превкусваха победата, но бяха попарени в края.

В 88-ата минута Брайтън изравни резултата чрез Евън Фъргюсън – 2:2. Младият нападател се разписа след отлично центриране на Еступиан.

С това реми Брайтън събра 31 точки и е на два пункта зад петия в класирането Тотнъм. Лестър пък има 18 точки и заема 14-ата позиция.