Лестър взе точка при визитата на Бърнли
"Лисиците" направиха 1:1 при визитата си на "Търф Моор"

Отборите на Бърнли и Лестър направиха реми 1:1 в днешния двубой от Висшата лига.  Отборът на Брендън Роджърс заема третото място в класирането с 50 точки, докато Бърнли е на 15-ата позиция с 29 точки.

Стражът на „лисиците“ Каспер Шмайхел изигра много силен мач и бе с основна заслуга Лестър да си тръгне с точка от „Търф Моор“. Вратарят на домакините Ник Поуп също бе на ниво и направи няколко отлични спасявания.

Резултатът беше открит в 4-ата минута, след като Матей Видра се възползва от слабо подаване на Чудхури, открадна му топката, преодоля защитник на гостите и прати топката в мрежата.

Изравнителното попадение падна в 34-ата минута, когато Ихеаначо се разписа след удар от воле.

След почивката Ашли Уестууд от Бърнли нацели гредата, а същото стори и Юри Тилеманс от тима на гостите след изстрел от границата на пеналта.