Лестър записа първа победа за сезона след разгром срещу Нотингам
"Лисиците" се събудиха и зарадваха своите фенове

След поредица от разочарования, Лестър Сити спечели първите си 3 точки за сезона във Висшата лига 2022/23. Успехът бе постигнат по категоричен начин – 4:0 срещу Нотингам Форест на “Кинг Пауър Стейдиъм”. И въпреки че тимът на Брендън Роджърс бе взел само точка в седем кръга, стадионът бе изпълнен до краен предел, а феновете на “лисиците” бяха зарадвани със силно представяне и победа.

Домакините имаха първи шансове за откриване на резултата, като Киърнан Дюсбъри-Хол и Джейми Варди пропуснаха. В 22-рата минута Тайво Авонии от Нотингам нацели страничната греда. 180 секунди след това Лестър откри резултата. Джеймс Мадисън се разписа с прецизен удар за 1:0.

В 27-ата минута домакините удвоиха аванса си. Варди намери Харви Барнс, който със страхотен шут отбеляза за 2:0. След това попадение мачът стана много лесен за Лестър. В 35-ата минута Джеймс Мадисън направи аванса на домакините класически.

През второто полувреме Лестър вкара още един гол. Резервата Патсон Дака оформи крайния резултат 4:0.

Нотингам завърши срещата с близо 10 ситуации за попадение, но не успя да порази вратата на Дани Уорд.

След първия си успех за сезона, Лестър има 4 точки и е на 19-ото място, докато позиция на дъното на класирането зае Нотингам, който също е с 4 пункта, но има по-лоша голова разлика.