Левандовски укроти “вълците”, лидерът Леверкузен разби Кьолн
Байерн Мюнхен с трудна победа с 2:1 над Волфсбург, полякът вкара и двата гола за своя тим

Байерн Мюнхен стигна до труден успех с 2:1 у дома срещу тима на Волфсбург в мач от 12-ия кръг в Бундеслигата.

„Вълците“ поведоха на „Алианц Арена“ още след 5 минути игра чрез гол на Максимилиан Филип, но в самия край на полувремето голмайсторът на баварците Роберт Левандовски върна Байерн в мача с изравнително попадение.

Пет минути след началото на втората част отново полякът бе точен и даде преднина на домакините, която се оказа достатъчна за трите точки.

Байерн продължава да преследва първата позиция, на която в момента се намира Байер Леверкузен. „Аспирините“ запазиха преднината си от 1 точка пред Байерн след разгромна победа с 4:0 над Кьолн.

В таблицата Байер Леверкузен е първи с 28 точки, Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг го следват с 27, а Топ 4 допълва Борусия Дортмунд (22 т.).