Левски мина лесно през Ботев Враца, глупост на Сундберг в края
"Сините" спечелиха първия си мач извън София в първенството

Левски постигна очаквана победа с 2:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. “Сините” вкараха по един гол през двете полувремена, като точни бяха Андриан Краев и Илиян Стефанов. Така тимът на Станимир Стоилов се поздрави с четвърти пореден успех в първенството и запази нова суха мрежа. Двата отбора завършиха мача с 10 души, след като Сантиаго Монтоя и Сонко Сундберг бяха изгонени.

Първият голов шанс за Левски бе в 3-ата минута, когато Георги Миланов стреля в аут от добра позиция. Десетина минути след това стражът на домакините Краси Костов спаси удар с глава на Сундберг.

Левски откри резултата в 31-вата минута, когато Андриан Краев се разписа. Халфът прати топката във вратата с глава след центриране на Кръстев от корнер.

В края на първото полувреме Ботев Враца остана с 10 души. Сантиаго Монтоя получи втори жълт картон и направи задачата на домакините доста трудна.

Левски доминираше и през второто полувреме, като топката рядко стигаше в тяхното наказателно поле. В 53-ата минута Костов отрази удар на Кръстев с глава, а добавката на Уелтон бе неточна.

В 66-ата минута Мирослав Маринов шутира покрай вратата на гостите. Малко след това Филип Кръстев стреля от воле, но неточно.

В 82-рата минута Илиян Стефанов подпечата успеха на “сините”. Халфът отбеляза от десетина метра след асистенция на Ивелин Попов – 0:2.

Две минути преди края на редовното време Сонко Сундберг бе изгонен с директен червен картон, след като съдията Георги Гинчев видя на ВАР непозволени действия от бранителя.

Успехът във Враца изкачи Левски на 7-ото място в класирането с актив от 12 точки, като “сините” имат три отложени двубоя.

Ботев Враца: 76. Краси Костов (К), 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 10. Сантиаго Монтоя, 14. Мартин Атанасов, 20. Меси Биатумусока, 22. Петър Кепов, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гавраилов, 88. Йохан Валбуена, 91. Венцислав Христов

Левски: 1. Пламен Андреев (К), 2. Жереми Петрис, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба