Левски не се затрудни в Кърджали и записа трети пореден успех
Бразилска "самба" преди почивката и гол от дузпа на Ивелин Попов подпечатаха третата поредна победа за Левски

Левски постигна трета поредна победа в efbet Лига, като надделя срещу Арда в Кърджали с 0:3 в среща от 24-кръг на родното първенство. Невероятен мач изигра бразилското нападателно трио, като Роналдо и Рикардиньо вкараха, а Уелтон даде една асистенция. Рикардиньо спечели дузпа, която Ивелин Попов реализира.

Гостите, които в този мач играха със жълти екипи взеха аванс още в шестата минута, като след перфектна бразилска комбинация Уелтон асистира на Роналдо. Рикардиньо вкара още едно попадение за столичани в 32-ата минута, слагайки крака си на пътя на топката след удар на Ивелин Попов от дистанция. В 49-ата минута Ивелин Попов реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Илия Юруков срещу Рикардиньо.

С успеха си Левски се изкачи на четвъртото място във временното класиране преди пловдивското дерби с актив от 41 точки, на седем зад третия ЦСКА 1948. Арда са осми с 35 пункта, а вече и изостава на четири точки от топ 6. Този двубой бе последен и за двата отбора преди паузата за националните отбори.