Левски отстъпи на Марица с 1:2, Мъри пусна много млади играчи
"Сините" допуснаха загуба в края срещу пловдивчани

Марица Пловдив победи Левски с 2:1 в приятелски мач, който се проведе на терен №2 на стадион „Георги Аспарухов“. И трите попадения бяха реализирани през второто полувреме.

Станимир Стоилов даде шанс на много юноши в тази контрола, като от по-опитните играчи със синята фланелка на терена бяха единствено Ноа Сонко Сундберг, Филип Кръстев, Джавад Ел Джемили, Марин Петков и Патрик-Габриел Галчев.

Най-добрата ситуация за гол преди почивката бе в 23-ата минута, когато Дейвид Михалев намери Антоан Стоянов, чийто удар срещна страничната греда на вратата на гостите.

В 63-ата минута Марица поведе в резултата. Соломон Моузес получи подаване от свой съотборник и с мощен шут вкара за 0:1.

Левски отговори бързо, като пет минути по-късно възстанови равенството. Марин Петков отбеляза от близка дистанция за 1:1.

В 86-ата минута Левски допусна грешка при изнасянето на топката, като Олджай Алиев открадна топката в центъра на терена и се озова сам срещу вратаря Иван Андонов. Бившият нападател на Берое преодоля стража на “сините” с елегантен удар – 1:2.

Така Левски загуби проверката с Марица, като в утрешния ден ще играе контрола срещу Витоша Бистрица.

Съставът на Левски: 1. Пламен Андреев (К) (46′ 99. Иван Андонов)– 34. Александър Божилов, 23. Ноа Сонко Сундберг (64′ 4. Георги Коричков), 22. Патрик Габриел Галчев (64′ 5. Димитър Андонов), 20. Асен Чандъров (46′ 3. Димитър Щерев), 31. Дейвид Михалев (69′ 16. Преслав Бачев), 30. Филип Кръстев (64′ 8. Никола Бандев), 71. Антоан Стоянов, 11. Джавад Ел Джемили (64′ 9. Калоян Стрински), 88. Марин Петков, 24. Борислав Рупанов