Тимът на Елин Топузаков се доближи на три точки до топ 4

Левски спечели гостуването си на Локомотив Пловдив с 3:0 двубой от 32-рия кръг на efbet Лига. Рикардиньо, Ивелин Попов и Филип Кръстев отбелязаха попаденията за “сините”. Това бе първи успех за 26-кратните шампиони на България като гости на този съперник от 2015 година насам.

С тази категорична победа отборът на Левски се затвърди в топ 4 на класирането на efbet Лига. “Сините” се доближиха натри точки до третия в таблицата ЦСКА 1948. Тимът на Локо Пловдив пък остана твърдо на 6-ото място с 50 пункта.

Тимът на Левски бе доста по-добър през целия мач. В началните минути Локомотив стоеше равностоен на терена, но след това рухна. В 35-ата минута вратарят Илко Пиргов допусна грешка и Рикардиньо я наказа за 0:1.

В 40-ата минута Ивелин Попов отбеляза за 0:2. Опитният нападател се разписа с добавка, като Пиргов отрази удар на Андриан Краев преди това.

След почивката “сините” вкараха още едно попадение. В 79-ата минута Филип Кръстев преодоля Илко Пиргов за 0:3. Така Левски постигна убедителен успех на “Лаута”, където загуби в края на редовния сезон.

В следващия кръг столичани ще се изправят срещу Черно море у дома, докато Локо Пловдив гостува на борещия се за титлата ЦСКА.

Състави:

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов (62 – 9. Ерик Сорга), 33. Георги Каракашев (46 – 34. Петър Витанов), 10. Джовани Маркес (85 – 25. Петър Андреев), 14. Д. Илиев, 7. Бабакар Дион (85 – 21.Иван Михайлов)

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами (84 – 77. Дейвид Михалев), 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов (70 – 20. Асен Чандъров), 30. Ф. Кръстев, 9. Рикардиньо (89 – 14. Илиян Стефанов), 17. Уелтон (70 – 11. Джавад Ел Джемили), 18. Роналдо (89 – 88. Марин Петков)