Попов, Блажевич и Роналдо направиха неофициален дебют за "сините"

Отборите на Левски и Септември завършиха наравно 1:1 в приятелски мач, който се игра на “Герена”. Попаденията паднаха през второто полувреме, когато и дебют за “сините” направиха трите нови попълнения – Ивелин Попов, Анте Блажевич и Роналдо.

Левски започна срещата изцяло с млади футболисти, които ще играят в дублиращия тим през новия сезон. В 4-ата минута домакините имаха шанс за попадение, но вратарят на Септември се намеси при удар на Ивайло Марков. В следващите минути надмощието бе поделено и имаше няколко опасни атаки към двете врати.

В 20-ата минута Септември организира добра атака и Мартин Ачков пусна пас в наказателното поле, но всички играчи се разминаха с топката. В 25-ата минута на полувремето пък главният рефер Станимир Тренчев свири край на първата част, като двата тима са се договорили втората част да бъде 35 минути. По предварителна информация двете полувремена трябваше да са по 30 мин.

През втората част в двубоя на “Герена” дебют за “сините” направиха новите попълнения Ивелин Попов, Анте Блажевич и Роналдо. Мъри пусна голяма част от титулярите, като редица промени имаше и в състава на Септември.

Секунди след началото на втората част тимът на Славко Матич поведе с попадение на Марио Илиевски, който с глава не остави шансове на Пламен Андреев.

Левски отговори с добра аката на Роналдо и Уелтън, като последният отправи точен удар, но вратарят на гостите спаси. Малко след това Ивелин Попов пусна отличен пас за Роналдо, като “кариоката” шутира встрани от целта.

В 40-ата минута голмайсторът на Левски от изминалия сезон Билал Бари изравни резултата. Нападателят се разписа след асистенция на Ивелин Попов – 1:1.

В 46-ата минута Роналдо бе много близо до първото си попадение с екипа на Левски. Новото попълнение на “сините” получи подаване от Уелтън и стреля опасно, но покрай вратата на съперника.

Левски имаше преиумущество в следващите минути, но не стигна до второ попадение. Ивелин Попов стреля опасно от фаул, а в края Билал Бари не успя да реализира сам срещу вратаря.

Състави:

Левски: 99. Йоан Загоров, 36. Марио Дадаков, 38. Димитър Андонов, 35. Денис Динев, 45. Александър Божилов, 71. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 42. Антон Иванов, 41. Ивайло Марков, 37. Борислав Рупанов

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Ван дер Каап, 6. Цунами, 10. Ивелин Попов, 17. Велтон, 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 21. Анте Блажевич, 33. Кордоба

Треньор: Станимир Стоилов

Септември: 12. Ивайло Илиев, 2. Захари Атанасов, 16. Кристиян Пешов, 26. Илия Миланов, 11. Мартин Ачков, 3. Виктор Зоров, 7. Айкут Рамадан, 20. Борислав Маринов, 17. Симеон Александров, 9. Валери Божинов, 13. Александър Петров

Резерви: 21. Димитър Шейтанов, 24. Димитър Костадинов, 5. Мартин Стойчев, 14. Марио Илиевски, 8. Мартин Стоянов, 22. Асен Георгиев, 25. Миирза Делимеджац

Треньор: Славко Матич

Снимка: Start-photo