Втора поредна победа за Левски и първа на "Герена" от 5 месеца насам.

Отборите на Левски и Ботев (Враца) завършиха при резултат 2:0 в срещата от 23-ия кръг на efbet Лига. Под силния дъжд на стадион “Георги Аспарухов” домакините започнаха силно и първата възможност бе за тях.

След намесата на ВАР, Левски получи правото да изпълни дузпа, но Андриан Краев пропусна да открие в 5-ата минута. Уелтон все пак вкара в 24-ата минута с хубав удар, а Жереми Петрис удвои след мощен изстрел в 40-ата минута.

В 55-ата минута централният защитник на врачани Петко Ганев стъпи накриво, загуби топката в опасна зона, и така остави Уелтън очи в очи с Красимир Костов. Бразилецът направи опит да го прехвърли, но Костов се справи и не допусна трети гол в мрежата си.

Победата за “сините” на “Герена” бе първа след 5 месеца и тя ги изкачи на четвъртото място, преди тежкото гостуване на Арда в Кърджали. Ботев остана на 12 място с 22 точки.