Ливърпул доближи топ 4 след 2:0 над Уулвърхемптън
Мърсисайдци записаха трета победа в последните си четири мача във Висшата лига

Ливърпул победи с 2:0 Уулвърхемтън в отложен мач от 7-ия кръг на Висшата лига и взе много ценни точки в преследването на класиране в топ 4.

През първата част Жоао Моутиньо можеше да открие за гостите още в 3-та минута, но Алисон направи страхотно спасяване. В края на полувремето Харви Елиът на два пъти имаше възможност да вкара, но първо прати изстрел покрай дясната греда, а след това Жозе Са се намеси отлично.

В 66-та минута Дарвин Нунес вкара гол след като стигна пръв до спорна топка в наказателното поле, но ВАР провери ситуацията и показа, че има нарушение на Диого Жота в атаката.

В 73-та минута обаче Диого Жота прати дълго подаване в наказателното поле към Върджил Ван Дайк и той заби топката в мрежата за 1:0. Четири минути по-късно Цимикас подаде към Мохамед Салах и за него остана най-лесното – да преодолее Са за 2:0.

Така Ливърпул събра 39 точки на шестото място и е на шест точки от четвъртия Тотнъм, като “шпорите” са с мач повече от мърсисайдци.