Ливърпул откри хапчето за спиране на серията загуби
Червените прекъснаха серия от четири поредни загуби във Висшата лига с комфортен успех срещу Шеф Юнайтед

Шампионът Ливърпул сложи край на серия от четири поредни загуби във Висшата лига, надигравайки без особени затруднения като гост последния във временното класиране Шефилд Юнайтед с 2:0.

Победата, гарнирана със седмата “суха мрежа” през сезона, доближи Червените само на точка зад петия в подреждането Челси и две зад заемащия четвъртата позиция Уест Хям Юнайтед.

Остриетата пък останаха здраво закотвени на дъното със скромния актив от 11 точки, 15 зад спасителния бряг.

Къртис Джоунс откри резултата три минути след подновяването на играта след центриране отдясно на Трент Аликзандър-Арнолд. Това бе и първият гол на Джоунс за сезона.

Четвърт час по-късно Фирмино комбинира със Садио Мане пред наказателното поле, след което стреля и след рикошет в Кийн Брайън топката излъга вратаря Аарън Рамсдейл и се оплете в мрежата за 0:2.