Ливърпул отстъпи на Лийдс и записа нов разочароващ резултат
Още един от изпадащите наказа мърсисайдци, след като в изминалия кръг Нотингам Форест също победи тима на Юрген Клоп.

Соченият преди старта на сезона за претендент на Манчестър Сити за титлата в Англия – Ливърпул, допусна нова грешна стъпка по пътя към титлата във Висшата лига.

Възпитаниците на Юрген Клоп отстъпиха на “Анфийлд” от състава на Лийдс с 1:2 в среща от 14-ия кръг на Висшата лига.

С тази загуба Ливърпул остава на незавидното 9-о място във временното класиране и отборът вече изостава на цели 13 точки от лидера Манчестър Сити.

За Лийдс пък резултатът е повече от отличен и тимът прекъсна негативната си серия от четири последователни загуби в първенството.

На “червените” в следващия кръг предстои тежка визита на Тотнъм, а футболистите на Джеси Марш ще се готвят да приемат Борнемут.

Изненадващо Лийдс излезе напред в резултата още в 4-ата минута, когато Джо Гомес бе притиснат от противников състезател и върна топката към Алисон, но пасът бе твърде неточен и не намери бразилския вратар, а от цялата ситуация се възползва Родриго, който нямаше как да сбърка на празна врата.

Равенството на таблото обаче бързо бе възстановено в 13-ата минута, когато след поредица от пасове и неточни отигравания коженото кълбо стигна до Андрю Робъртсън, а защитникът с меко докосване сложи топката точно на крака на Мохамед Салах, който от удобна позиция разпечата вратата на Мелие.

През второто полувреме домакините опитваха по всякакъв начин да отбележат победно второ попадение и с най-големи шансове да стори това бе Дарвин Нунес, но гол така и не падаше.

Вместо това – в самия край на мача гостите шокираха феновете по трибуните и своя съперник, след като Съмървил се откъсна добре в наказателното поле и матира Алисон с техничен удар.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ливърпул: 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд, 2. Джо Гомес, 4. Ван Дайк, 26. Робъртсън – 3. Фабиньо, 19. Харви Елиът, 6. Тиаго – 11. Мохамед Салах, 9. Фирмино, 27. Дарвин Нунес

Мениджър: Юрген Клоп

Лийдс: 1. Мелие – 22. Паскал Струийк, 6. Купър, 5. Кох, 25.Кристенсен – 8. Роха Хунке, 12. Тайлър Адамс, 10. Съмървил, 7. Арънсън, 11. Джак Харисън – 19. Родриго

Мениджър: Джеси Марш