Ливърпул се върна на победния път след успех над Тотнъм
Египетската перла на "червените" Мохамед Салах блесна с две попадения за своя тим.

Соченият за претендент на Манчестър Сити за титлата във Висшата лига – Ливърпул, се върна на победния път.

Както е известно, мърсисайдци не започнаха кампанията по най-добрия възможен начин, а в последния кръг отборът отстъпи последователно на Нотингам Форест и Лийдс.

Футболистите на Юрген Клоп обаче поправиха грешката си и зарадваха своите фенове с успех с 2:1 над Тотнъм като гости.

С тази победа Ливърпул вече е на 8-ото място във временното класиране с актив от 19 точки, докато “шпорите” са на 4-ата позиция с 26 пункта.

В следващия кръг “червените” ще приемат на “Анфийлд” Саутхемптън, а Тотнъм ще приеме Лийдс.

Гостите излязоха напред в резултата още в 11-ата минута, когато Дарвин Нунес по отличен начин си спря топката в наказателното поле, обърна се и я пусна към Мохамед Салах, който се разписа и не остави шансове на Юго Лорис.

5 минути преди края на първото полувреме преднината на Ливърпул бе удвоена. Ерик Дайър сгреши фатално, а от това се възползва Мохамед Салах, който отбеляза второто си попадение в срещата.

Футболистите на Антонио Конте намалиха изоставането си в двубоя в 70-ата минута, когато Деян Кулушевски изведе по отличен начин в наказателното поле Хари Кейн и той от добра позиция разпечата вратата на Алисон.

Тотнъм: Лорис, Дайър, Ленгле, Дейвис, Емерсон, Бентанкур, Бисума, Хойберг, Сесеньон, Перишич, Кейн

Мениджър: Антонио Конте

Ливърпул: Алисон, Робъртсън, Ван Дайк, Конате, Алекзандър-Арнолд, Фабиньо, Тиаго, Елиът, Фирмино, Салах, Нунес

Мениджър: Юрген Клоп