Локо Пловдив схруска Черно море
Черно-белите вече само на точка от върха

Локомотив (Пловдив) се поздрави с малко очаквана комфортна победа с 3:0 над Черно море в един от най-чаканите мачове от 11-ия кръг на Първа лига.

Бабакар Дион откри резултата в 12-ата минута след асистенция на Петър Витанов, Бирсент Карагарен удвои аванса на Черно-белите четвърт час след почивката, в средата на второто полувреме Димитър Илиев оформи крайния резултат от дузпа.

Успехът позволи на Локомотив да се изкачи на четвърта позиция във временното класиране с 22 точки, колкото имат вторият Лудогорец и третият ЦСКА София.

Нещо повече, съставът на Александър Томаш вече е само на точка зад лидера ЦСКА 1948. Черно море остава на пета позиция с 19 точки.

Гостите нямаха възможност да получават преки наставления от своя наставник Илиан Илиев, който не зае обичайното си място на треньорската скамейка заради наказание.

В следващия кръг Локомотив отново ще бъде домакин – в Пловдив пристига временният водач в класирането ЦСКА 1948.

Черно море пък ще приеме Ботев (Враца).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЧЕРНО МОРЕ 3:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Бабакар Дион (12), 2:0 Бирсент Карагарен (59), 3:0 Димитър Илиев (68-дузпа)

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 7. Бабакар Дион, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев (к), 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Тодор Павлов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 50. Йосип Томашевич, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро

Старши треньор: Александър Томаш

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 77. Стефан Велев, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа, 39. Николай Златев, 8. Мазир Сула, 19. Матиас Курьор

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 9. Исмаил Иса, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес

Старши треньор: Петър Костадинов

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Александър Василев (Л); Мазир Сула (Ч)