Локо Пловдив тръгна с железничарско реми в Самоков

Локомотив (Пловдив) се задоволи с равенство 1:1 срещу втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) в контрола на стадион “Искър” в Самоков, състояла се без публика заради мерките срещу короновируса, наложени от здравните власти.

Носителят на Купата на България овладя инициативата още в началните минути и създаде няколко опасности пред вратата, пазена от Християн Христов.

Стражът на горнооряховския тим обаче показа класа, отразявайки удари на Бирсент Карагарен, Анте Аралица и Йосип Томашевич.

И двете попадения в срещата станаха факт след почивката.

Пловдивчани откриха резултата в 67-мата минута, когато Дейвид Малембана се оказа най-съобразителен след разбъркване от корнер.

Само 11 минути по-късно обаче горнооряховският Локомотив изравни. Автор на попадението стана Стефан Неделчев, който се разписа с глава след центриране от левия фланг.

В игра за Черно-белите, които са на подготвителен лагер в Самоков, се появиха дошлият на проби Филип Михалевич и привлеченият от Царско село Георги Минчев.

В края на идната седмица Локомотив Пловдив се изправя срещу Лудогорец в дуел за Суперкупата на България.

ЛОКО (ПД) – ЛОКО (ГО) 1:1 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Дейвид Малембана (67), 1:1Стефан Неделчев (78)

ЛОКО (ПД): Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Анте Аралица

ЛОКО (ГО): Християн Христов, Пламен Тенев, Атанас Ташолов, Тодор Таушанов Виктор Митев, Иван Иванов, Петър Чалъков, Стефан Неделчев, Янислав Цачев, Иван Винков, Владислав Марчев