Локо София се оказа висока летва за Септември
Столичните "железничари" матираха съперника за едно полувреме

Локомотив (София) се изкачи на седма позиция във временното класиране след убедителна победа с 3:0 над Септември в среща от петия кръг на Първа лига, състояла се националния стадион “Васил Левски”.

Локо София се оказа висока летва за Септември 1

Столичните “железничари” предрешиха изхода на двубоя още преди почивката, когато реализираха и трите си гола.

Димитър Митков се отчете с дубъл, като първото попадение бе от дузпа, а малко преди антракта опитният Димо Бакалов направи резултата 0:3.

След успеха си Локо вече има 8 точки и изпревари столичните си опоненти Левски и Славия. Септември остана на 12-а позиция с 4 точки.

Съставът на Станислав Генчев излезе напред в 19-ата минута, когато бранителят на Септември Иван Арсов игра с ръка в наказателното поле, а след консултация с VAR съдията Ивайло Ненков отсъди дузпа, която Митков превърна в гол.

Локо София се оказа висока летва за Септември 2

Отново Митков бе точен и в 41-ата минута. След центриране на Камен Хаджиев отляво нападателят на Локомотив надскочи двама бранители на съперника и майсторски удар с глава оплете топката в мрежата зад Димитър Шейтанов.

Секунди преди края на първата част Бакалов вкара и трети гол с находчива добавка с глава, след като ударът на бразилеца Карлос Франса срещна напречната греда.

В следващия кръг Локомотив София приема съименника си от Пловдив, а Септември гостува на ЦСКА София.

Снимка: start-photo.bg